Listopad 2013

První kapitola uveřejněna!

27. listopadu 2013 v 14:40 Novinky - Blog

S potěšením oznamuji všem svým čtenářům, že jsem na svém druhém autorském blogu: CLAIRE-LONDON.blog.cz uveřejnila první část první kapitoly mé nové knihy VZPOMÍNKY Z ČERVENÉHO AUTOBUSU.

Prosím ty, kteří mají zájem o její přečtení, aby neváhali a také připojili svůj pochvalný či kritický komentář.

Pevně doufám, že se kniha bude líbit a že si brzy získá stálé čtenáře.

Děkuji, Claire

Duel 280: Minerva McGonagall VS. Garrick Ollivander

27. listopadu 2013 v 14:13 Soutěže

DUEL Č. 280

Minerva McGonagall (26) VS. Garrick Ollivander (1)

Daniel Radcliffe na KYD Cut Up Art Exhibition Launch

27. listopadu 2013 v 14:05 Novinky - Dan


Ve čtvrtek večer se herec Daniel Radcliffe (Harry Potter) zúčastnil akce s názvem Kill Your Darlings Cut Up Art Exhibition Launch. Ta se konala v hlavním městě Velké Británie v Londýně.

image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host

Oliver a James otevřeli Harry Potter: The Exhibition

27. listopadu 2013 v 13:54 Novinky - Herci


Tento pátek se herci James a Oliver Phelps (Fred a George Weasley) zúčastnili slavnostního půlnoční otvírání Harry Potter: The Exhibition. Speciální výstava se nyní nachází v kanadském Edmontonu.

image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host

Recenze: Doctor Who: The Day of the Doctor - Válečník, Hrdina a Bradička

27. listopadu 2013 v 12:05 Novinky - Filmy

Zdroj: gorilla.cz

Doslovný text recenzenta výše uvedené stránky.

Datum 23. listopadu 2013 se do televizní historie zapsalo jako den, kdy byl odvysílán speciální díl kultovního britského sci-fi seriálu Doctor Who (Pán času). Na tento den čekala celá armáda Doktorových fanoušků po celém světě už od chvíle, kdy přerušený seriál přivedl Russell T. Davies zpět na obrazovky veřejnoprávní BBC. Stála veškerá očekávání a neuvěřitelný hype za to?

Nemožný den přichází
Hned v úvodu dnešní recenze by se asi slušelo zmínit něco o ději speciálního dílu seriálu, jehož oslavy byly v sobotu konečně završeny. Tak tedy, Doktor je mimozemšťan pocházející z rasy Pánů času. Ti mají dvě srdce a před svou smrtí prochází procesem zvaným regenerace, kdy změní celé své tělo i chování. Zároveň jsou enormně inteligentí a vynikající. Jenomže se dostali do válečného konfliktu s nepřátelskou rasou zabijáků - s Daleky. Dlouhá a krutá Časová válka některé Pány času změnila, což jsme ostatně mohli vidět v epizodě Konec času (ta shodou okolností běží dnes od 17:40 na Dvojce). Ostatní však nadále srdnatě bojovali, i když věděli, že prohrávají a že se blíží konec. Oním koncem je právě Doktor (John Hurt - Garrick Ollivander) a jeho hrůzný čin, při kterém má zahubit všechny Pány času, ale přitom s nimi vezme do pekel i Daleky a další ohavná monstra terorizující celý trpící vesmír.

NÁSLEDUJÍCÍ ODSTAVEC PROZRAZUJE NĚKTERÁ PŘEKVAPENÍ Z EPIZODY!
Aby mohl Doktor vykonat genocidu hned několika ras najednou, ukradne ničivou zbraň, jenž je tak strašlivá, že má vlastní svědomí. A ono svědomí s tváří oblíbené Rose Tyler či Zlého vlka (Billie Piper) se rozhodne Doktorovi ukázat, co s ním rozhodnutí toho strašlivého dne na samotném konci Časové války učiní. V tu chvíli se do hry zapojují dva nejpopulárnější Doktoři nové éry - Desítka (David Tennant - Barty Crouch Jr) a Jedenáctka (Matt Smith). A aby toho nebylo málo, v Anglii roku 1562 číhá veliké nebezpečí.
KONEC SPOILERŮ!

Všechno nejlepší, Jamie a Shirley!

26. listopadu 2013 v 14:39 Novinky - Narozeniny


V pátek, 22. listopadu 2013, oslavil 25. narozeniny anglický herec Jamie Campbell Bower.
Jamie si ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část první (2010) zahrál mladého Gellerta Grindelwalda.


VŠECHNO NEJLEPŠÍ!

Lístky na návrat Monty Pythonů zmizely během za méně než minutu

26. listopadu 2013 v 14:24 Novinky - Herci


Pouhých 44 sekund stačilo zájemcům o vystoupení britské komediální skupiny Monty Python, aby vykoupili všechny vstupenky na chystanou londýnskou show. Pětice komiků se rozhodla k představení plánovanému na 1. července přidat další čtyři večery.

Skupina se na pódia vrací po třech desetiletích s jednorázovým představením, které má být především výběrem z úspěšných čísel minulosti.

Vstupenky na něj zmizely za necelou minutu, ale o pár chvil později se objevily v nabídce znovu s mnohdy až stonásobnou přirážkou. Někteří spekulanti, kteří je získali za ceny od 27,50 do 95 liber (asi 900 - 3 000 korun), je nabídli do dalšího prodeje až za 3 000 liber (téměř 100 tisíc korun).

Další čtyři představení
Obrovský zájem přiměl skupinu k rozhodnutí přidat najednou čtyři další představení na následující čtyři červencové dny. Vstupenky ihned zamířily do prodeje.
Michael Palin, Eric Idle, John Cleese (Nearly Headless Nick), Terry Gilliam a Terry Jones k projektu podle webu britské stanice BBC řekli, že chtějí vědět, zda dokážou být pořád ještě legrační. Fanoušci mohou od vystoupení očekávat "trochu legrace, spoustu patosu, nějakou hudbu a špetku stařeckého sexu", popsal chystaná vystoupení Idle.

Upozornění pro všechny mé čtenáře!

24. listopadu 2013 v 16:23 Novinky - Blog

Vážení a milý čtenáři,

jak jistě někteří z vás ví, dříve jsem na těchto stránkách uveřejňovala svou tvorbu z oblasti fanfiction. Sice jsem se na dlouhou dobu odmlčela, to ale neznamená, že jsem zanevřela na samotné psaní. Ba naopak.

Pilně jsem pracovala na své první ucelené knize s názvem VZPOMÍNKY Z ČERVENÉHO AUTOBUSU. Nyní jsem se rozhodla odtajnit ji potencionálním čtenářům: claire-london.blog.cz.

Pokud tedy někoho z vás zaujala má dřívější tvorba, nebo má chuť přečíst si něco dobrodružného, tajuplného a tak trochu romantického, ať neváhá a klikne na výše uvedený odkaz.

Jako začínající autorka si cením především každého nového čtenáře, jeho komentářů, chval i výtek. Proto budu ráda, pokud se kniha zalíbí a najde si své stálé fanoušky.

Claire

CLAIRE-LONDON.blog.cz


Recenze filmu Hunger Games: Vražedná pomsta

24. listopadu 2013 v 14:28 Novinky - Filmy


Doslovný text recenzenta výše uvedené stránky.

Nemám rád první Hunger Games. Je to jen o něco lepší film než Stmívání a to pouze kvůli tomu, že v něm hrají lepší herci. Jinak jde o lacinou ubulenou variaci na kultovní Battle Royale odehrávající se ve světě, který je uvěřitelný asi jako pokusy o seriózní herectví Tomáše Magnuska a jehož tvůrci kostýmů by měli být souzeni v Haagu za zločiny proti lidskosti. Teď dorazila dvojka. A stojí za to.

HRAJÍ: Toby Jones (Dobby)


RECENZE: Další Hunger Games jsou rafinovanější, dospět ale nesmějí

23. listopadu 2013 v 18:58 Novinky - Filmy

Zdroj: idnes.cz

Doslovný text recenzenta výše uvedené stránky.

Ve srovnání s prvním filmem populární fantasy série pro náctileté je "dvojka" s názvem Hunger Games: Vražedná pomsta, trošku rafinovanější a trošičku dospělejší. Jenže už ze své podstaty příběh, který díky hrdince zocelené lovem pozvedl celosvětový zájem teenagerů o lukostřelbu, ani dospět nesmí.

HRAJÍ: Toby Jones (Dobby)

Stále nese veškeré znaky dorostenecké pohádky o lásce a revoluci, navíc tentokrát zosobňuje takzvanou "udržovačku", tedy nevděčnou mezihru nastavující trvanlivost diváckého očekávání od úvodního do posledního dílu.

Přičemž románová trilogie od Suzanne Collins se ve filmové verzi rozroste dokonce na čtyři části, čili podle současné obchodní módy rozdělí závěr na dvoudílné finále.

Duel 279: Minerva McGonagall VS. Ogg

21. listopadu 2013 v 14:22 Soutěže

DUEL Č. 279

Minerva McGonagall (25) VS. Ogg (1)

Třetí klip z The Day of the Doctor

21. listopadu 2013 v 14:13 Novinky - Filmy


Do premiéry dlouhoočekávaného speciálu k 50. výročí kultovního britského seriálu Doctor Who zbývají už jen dva dny. BBC si proto pro nás připravila další klip, kde se objevuje Temný Doctor v podání Johna Hurta (Garrick Ollivander).
Pokud si nechcete tuto epizodu nechat ujít, nezapomeňte si v sobotu v 20:50 zapnout internetové vysílání BBC One.

HRAJÍ: David Tennant (Barty Crouch Jr), John Hurt (Garrick Ollivander)


Crazy Joe a Hunger Games vstupují do českých

21. listopadu 2013 v 13:22 Novinky - Filmy

Zdroj: csfd.cz

Od dnešního dne můžete do českých kin vyrazit na druhé pokračování úspěšné série s názvem Hunger Games: Vražedná pomsta. Zahrál si zde i herec Toby Jones (Dobby).

HUNGER GAMES: VRAŽEDNÁ POMSTA


Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény.

Trailer: RoboCop - Třetí upoutávka sází na akci

21. listopadu 2013 v 12:58 Novinky - Filmy

Zdroj: gorilla.cz

Robocop dosud lákal třemi trailery a byť ani jeden nebyl vysloveně špatný, tak žádný z nich nebyl ani natolik úderný, abychom skákali radostí do stropu, že se chystá nová verze Verhoevenova Robocopa.

Třetí upoutávka začíná zvolna, sází na dramatickou notu, aby se následně rozpoutalo akční šílenství. Bohužel, chybí tu nějaký "wow efekt", něco, co by nám vyrazilo dech a naznačilo, že tohle bude něco jiného, než nový Total Recall, tedy remake, který nebyl špatný, ale byla to jen dobře zvládnutá řemeslná práce bez přidané hodnoty. A zatím na nás stejně zbytečně působí i nová verze Robocopa.

A to bez ohledu na velmi lákavé obsazení. Akce sama o sobě není špatná, ale ani dechberoucí a některé triky působí zbytečně "počítačově".

HRAJÍ: Gary Oldman (Sirius Black)

Duel 278: Minerva McGonagall VS. Tiberius Ogden

20. listopadu 2013 v 19:04 Soutěže

DUEL Č. 278

Minerva McGonagall (24) VS. Tiberius Ogden (1)

Evanna Lynch na odhalení Harry Potter USPS stamps

20. listopadu 2013 v 18:42 Novinky - Herci


Herečka Evanna Lynch (Luna Lovegood) opět jednou zavítala do Wizarding World of Harry Potter, kde se zúčastnila oficiálního odhalení speciálních Harry Potter známek.


image host image host image host image host image host

Legendární Monty Pythoni oznámili návrat, připravují nové představení

20. listopadu 2013 v 12:07 Novinky - Herci

Zdroj: idnes.cz

Legendární britská komediální skupina Monty Python se dá opět dohromady a vystoupí v novém představení, prvním po 30 letech. Monty Pythoni se naposledy pohromadě objevili před patnácti lety.

"Doufám, že nám to přinese hodně peněz, že budu moct splatit svoji hypotéku," citovala BBC člena skupiny Terryho Jonese, který se s Johnem Cleesem (Nearly Headless Nick), Erikem Idlem, Terrym Gilliamem, Michaelem Palinem a Grahamem Chapmanem stal průkopníkem absurdní komedie.

Zprávu uvedla na svém webu stanice BBC. Oficiální oznámení o obnovení činnosti přitom chystá skupina až na čtvrtek.

Informace však prosakují už od začátku týdne. Eric Idle v pondělí uvedl na svém Twitteru: "Zbývají jen tři dny do tiskové konference Monty Pythonů. Buďte si jisti, že naši fanoušci už jsou připraveni na velkou novinu."

V obnovené skupině bude chybět jen Graham Chapman, který zemřel v roce 1989. Zbylá pětice se naposledy pohromadě objevila v roce 1998 na komediálním festivalu v americkém Aspenu.

Duel 277: Minerva McGonagall VS. Bob Ogden

19. listopadu 2013 v 12:09 Soutěže

DUEL Č. 277

Minerva McGonagall (23) VS. Bob Ogden (1)

Nové fotografie Daniela Radcliffa

19. listopadu 2013 v 12:01 Novinky - Dan


Bylo zveřejněno několik nových fotografií ke druhé řadě seriálu A Young Doctor´s Notebook. Najdete mezi nimi i fotografii z natáčení a nový plakát. Herec Daniel Radcliffe (Harry Potter) se si zde zahrál mladého ruského doktora.

image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host

Daniel také bude součástí speciálního 300-stého vydání magazínu ShortList. V rámci této příležitosti natočil video, kde nám představí 5 svých nejoblíbenějších soundtracků a nafotil nový photoshoot.

Ze zákulisí natáčení The Day of the Doctor

19. listopadu 2013 v 11:35 Novinky - Filmy


Dny, zbývající do odvysíláná speciální epizody Doctora Who, by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Proto není divu, že britská televize BBC postupně zveřejňuje nové a nové propagační materiály.
Dnes pro vás máme video ze zákulisí a krátký klip.


HRAJÍ: David Tennant (Barty Crouch Jr), John Hurt (Garrick Ollivander)

Duel 276: Minerva McGonagall VS. Paní Norrisová

18. listopadu 2013 v 18:29 Soutěže

DUEL Č. 276

Minerva McGonagall (22) VS. Paní Norrisová (1)

Evening Standard Theatre Awards 2013

18. listopadu 2013 v 18:22 Novinky - Herci


V neděli se v Londýně konalo slavnostní udílení 2013 Evening Standard Theatre Awards. Nechyběly zde ani herečky Dame Maggie Smith (Minerva McGonagall), Zoe Wanamaker (Madame Hooch) a Helen McCrory (Narcissa Malfoy).
Maggie si také odnesla ocenění a to Icon Award za svůj dlouholetý přínost divadelní scéně.
Gratulujeme!

image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host

Nový plakát k divadelní hře Mojo

18. listopadu 2013 v 18:03 Novinky - Rupert


Herec Rupert Grint (Ron Weasley) nyní září ve své první divadelní roli na londýnském West Endu. K této hře nazvané Mojo byl také zveřejněn nový plakát, ten najdete níže.

image host image host image host image host image host

Ve středu 13. listopadu se též konala Mojo Press Night.

image host image host image host image host image host

Duel 275: Minerva McGonagall VS. Nott

16. listopadu 2013 v 18:37 Soutěže

DUEL Č. 275

Minerva McGonagall (21) VS. Nott (1)

Trailer: Emma ve známém biblickém příběhu Noe

16. listopadu 2013 v 18:20 Novinky - Emma


Rok 2013 byl pro herečku Emmu Watson (Hermione Granger - Weasley) jeden z pracovně náročnějších. Natáčela několik nových filmů, přičemž jedním z nich je i nová filmová adaptace, která vzniká na motivy známého biblického příběhu. Jeho název je odvozen od jména hlavního hrdiny, který se jmenuje NOE.

Biblický hrdina Noe (v podání Russella Crowa) je vinař, který vede docela běžný život až do okamžiku, kdy se mu začnou zjevovat apokalyptické vize, předpovídající blízkou potopu celého světa. Noe proto (podle Bible na Boží příkaz) postaví archu, aby zachránil svou rodinu a pár z každého druhu živočichů. Ostatní lidé však Noemovu snahu o záchranu světa považují za projev bláznovství, protože nic nenasvědčuje tomu, že by přicházela potopa - až do okamžiku, dokud nezačne pršet...

Emma by si podle informací od filmového distributora Paramount Pictures měla zahrát Noemovu adoptovanou dceru Ilu. Dvojnásobná dávka trailerů na vás čeká níže.

DĚKUJEME ZA NÁVŠTĚVU.

Kopíruj pouze se zdrojem nebo s ikonou blogu.
pro-mudly.blog od 19.10.2010 do 16.12.2013