Květen 2013

Design: Trio 6

31. května 2013 v 20:09 Designy blogu
ČERVEN 2013

Vaše hodnocení: 4 hvězdičky

Duel 155: Nicolas Flamel VS. Ambrosius Flume

31. května 2013 v 12:59 Soutěže

DUEL Č. 155

Nicolas Flamel (5) VS. Ambrosius Flume (1)

Odhalena nová obálka Tajemné komnaty

31. května 2013 v 12:49 Novinky - Tajemná komnata


The Scholastic v únoru letošního roku oznámilo, že připravuje nové přebaly oblíbených knih od spisovatelky JK Rowling. Ke knize Harry Potter a Kámen mudrců jsme již měli tu možnost shlénout novou obálku. Nyní vám ale představuje novou podobu knihy druhé tedy Harryho Potter a Tajemné komnaty.
Ta byla na světlo světa uvedena včera na Book Expo America. Oficiálnímu odhalení asistoval i samotný autor Kazu Kibuishi.

Jak se vám líbí?

image host image host image host image host image host

Helena se objeví na obálce Vogue UK

31. května 2013 v 12:29 Novinky - Herci


Herečka Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrange) se objeví na obálce červencového vydání britského Vogue. Na první fotografie se můžete podívat níže.

image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host

Snape podle představ Jo Rowling

31. května 2013 v 12:19 Novinky - Postavy


Začátkem tohoto měsíce jsme vás informovali o dražbě vzácného výtisku knihy Harry Potter a Kámen mudrců, který obsahuje ručně kreslené ilustrace a poznámky spisovatelky Jo Rowling. Dražba se uskutečnila minulý týden, přičemž její nový majitel za tento exemplář zaplatil více než 228 000 dolarů. Výtěžek poputuje na dobročinné účely.

Mezi ilustracemi se objevila i kresba Severuse Snapea, která byla nedávno zpřístupněná veřejnosti prostřednictvím oficiální stránky spisovatelky. Obrázek, který Joanne nazvala Snape přemýšlející nad nespravedlností života, si můžete prohlédnout níže.


Kresba je zároveň nahlédnutím do kouzelnického světa v podobě, v jaké si ho představuje jeho autorka. Těchto představ se očividně přidržuje i vizuál profesora lektvarů ve filmovém zpracování potterovských příběhů. Vždyť posuďte sami.

Dan: "Na dalšího Harryho jsem už příliš starý."

31. května 2013 v 12:09 Novinky - Dan


Britský časopis Time Out nedávno přinesl nový rozhovor s Danielem Radcliffem. Filmový představitel Harryho Pottera v něm mimo jiné potvrdil, že již nebude absolvovat žádné dodatečné natáčení v roli mladého čaroděje s jizvou na čele, a to ani pro rozšiřující se Kouzelnický svět na Floridě.

Co kdyby však Jo napsala pokračování Harryho Pottera? Šel by do toho? Nebo by dal Warnerům košem?
Harryho Pottera si už znova nezahraje... ale nevylučuje ztvárnění Harryho otce.

Daniel Radcliffe: "I když by Jo napsala pokračování (Harryho Pottera), což je nepravděpodobné, velmi bych to zvažoval. Udělal jsem hodně pro to, abych se etabloval i mimo tuto sérii, takže nad návratem bych určitě váhal. Nic by na tom nezměnilo ani to, kdyby se příběh odehrával v pozdějším období. Mám 23, jsem už příliš starý na to, abych pobíhal v chlapeckém hábitu nebo mikině.
V souvislosti s expanzí zábavních parků (s tématikou Harryho Pottera) padla otázka, jestli bych něco pro ně dodatečně nenatočil. Řekl jsem, že nechci do toho jít, vypadalo by to dost hloupě. Nikdy jsem však úplně za Harrym nezavřel dveře z důvodu, že Jo je skvělá spisovatelka. Ale už ne jako školák. Ztvárnit však Harryho otce? To by bylo perfektní!"

image host image host image host image host image host

Duel 154: Nicolas Flamel VS. Marcus Flint

30. května 2013 v 14:29 Soutěže

DUEL Č. 154

Nicolas Flamel (4) VS. Marcus Flint (1)

Relikvie smrti II. nejlepším fantasy sequelem všech dob

30. května 2013 v 14:19 Novinky - Relikvie smrti 2


Film Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011) byl díky svým fanouškům oficiálně korunován jako nejlepší fantasy sequel všech dob. V anketě Moviefone's Summer Sequel Smackdown 2013 porazil celkem patnáct filmů včetně dalších pottterovek, Pána prstenů, Stmívání a Letopisů Narnie.
Do finále se dostal právě Harry Potter a Relikvie srmti a Pán Prstenů: Návrat krále, kterého Harry s úspěchem porazil. Gratulujeme!

A co vaše volba? Jaký je váš nejoblíbenější fantasy film?


20 let od slavného Harryho vítězství nad baziliškem

30. května 2013 v 14:09 Novinky - Tajemná komnata


Dnes je tomu přesně 20 let, co fiktivní postava Harry Potter svým slavným a odvážným činem porazila obávaného baziliška a zničila deník Toma Riddla.
Přesně tak, od této literární události popsané v knize Harry Potter a Tajemná komnata uplynulo už dlouhých dvacet let. A co na to říkáte vy? Vracíte se k četbě druhého románu o příběhu brýlatého kouzelníka?


Nový rozhovor s Jamesem Phelpsem

30. května 2013 v 13:49 Novinky - Herci


Herec James Phelps (Fred Weasley) poskytl nový video rozhovor pro Sportsvibe v rámci akce s názem Mike Tindall MBE Inaugural Celebrity Golf Classic. James promluvil především o své herecké dráze v Harrym Potterovi, o tom, jak se vyrovnával s tím, že jeho postava zemřela.


Rupert Grint na The Charity Truck Pull

29. května 2013 v 22:29 Novinky - Rupert


Herec Rupert Grint (Ron Weasley) se v pondělí 27. května 2013 zúčastnil charitativní akce s názvem The Charity Truck Pull.

Více fotografií najdete ZDE.

image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host

Nový trailer k filmu The Lone Ranger

29. května 2013 v 22:09 Novinky - Filmy


Kéž by se takhle začínalo! Kampaň Osamělého jezdce už je doslova dlouhá jak tejden, pár posledních upoutávek ale výrazně napravovalo matnější první dojmy. A nejinak je tomu s tou dnešní, která je vyloženě našlapnutým preview nabitého letního bijáku. Verbinski s Bruckheimerem tu v minutě a půl stočí veškerou popcornovou esenci a narvou vám ji do chřtánu, protože z týpka jezdícího po střechách opravdu čiší ona proklamovaná americká legenda. Trikově jsme na pevné půdě, eye-candy momentů přibývá, nikde se nebrzdí kvůli rodinnému humoru...

HRAJÍ: Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrange)


Duel 153: Nicolas Flamel VS. Mundungus Fletcher

28. května 2013 v 13:29 Soutěže

DUEL Č. 153

Nicolas Flamel (3) VS. Mundungus Fletcher (1)

Duel 152: Nicolas Flamel VS. Perenella Flamel

27. května 2013 v 12:49 Soutěže

DUEL Č. 152

Nicolas Flamel (2) VS. Perenella Flamel (1)

Fotky z twitteru 21/2013

27. května 2013 v 12:39 Novinky - Herci


Co nám tento týden slavné potter hvězdy zveřejnily na svých twitter účtech?

1. Bertie Gilbert (Scorpius Malfoy)
2. Bonnie Wright (Ginny Weasley)
3. Afshan Azad (Padma Patil)
4. Anna Shaffer (Romilda Vane)
5. a 6. Afshan Azad (Padma Patil)
7. Louis Cordice (Blaise Zabini)
8. Matthew Lewis (Neville Longbottom)
9. Ralph Ineson (Amycus Carrow)

image host image host image host image host image host
image host image host image host image host

Duel 151: Lily Evans (Potter) VS. Nicolas Flamel

26. května 2013 v 17:39 Soutěže

DUEL Č. 151

Lily Evans (Potter) (10) VS. Nicolas Flamel (1)

Video deník Daniela Radcliffa

26. května 2013 v 17:29 Novinky - Dan


Herec Daniel Radcliffe (Harry Potter) přes svůj účet na Google+ zveřejnil dvě nová videa. Nazval je video deníkem a promluvil v nich hlavně o připravované hře The Cripple of Irishmaan.

První video najdete ZDE a druhé ZDE.


Emma Watson nominována na Teen Choise Awards

26. května 2013 v 15:59 Novinky - Emma


Herečka Emma Watson (Hermione Granger - Weasley) byla nominována na letošní Teen Choise Awards. Za film The Perks of Being a Wallflower je nominována v kategorii Nejlepší herečka v dramatu. Film samotný je též jmenován v kategorii Nejlepší drama.
Vyhlašování se uskuteční 11. srpna 2013, hlasovat můžete ZDE, samozřejmě jen pokud vá není více než 19 let.


Nový plakát Heleny k filmu Osamělý jezdec

26. května 2013 v 15:49 Novinky - Filmy


Byl zveřejněn nový plakát herečky Heleny Bonham Carter (Bellatrix Lestrange) k filmu Osamělý jezdec - The Lone Ranger.
Ten se do českých kin dostane již 4. července 2013.

image host

Druhá Láska nebeská? Richard Curtis natočil Lásky čas

26. května 2013 v 15:39 Novinky - Filmy

Zdroj: idnes.cz

Deset let poté, co spoluautor Mr Beana, britský scenárista a režisér Richard Curtis stvořil královnu romantických komedií Lásku nebeskou, vrací se ke stejnému žánru s novinkou Lásky čas. Angličané ji uvidí na sklonku léta, do Česka dorazí na podzim.

HRAJÍ: Domhnall Gleeson (Bill Weasley), Bill Nighy (Rufus Scrimgeour)

Nový příběh zopakuje některé Curtisovy dvorní herce. V jejich čele stojí Bill Nighy, sršatý rocker z Lásky nebeské i Pirátů na vlnách. Tentokrát představuje otce hlavního hrdiny, kterého ztělesnil Domhnall Gleeson; po jedné silvestrovské noci synovi prozradí, že všichni muži jejich rodu mají dar cestovat v čase. Mladík sice nemůže změnit historii, ale dokáže ovlivnit svůj vlastní život - a tak si začne hledat přítelkyni. Po odchodu z Cornwallu do Londýna, kde se stane právníkem, pozná nejistou krásku v podání Rachel McAdams. Ovšem jejich láska má háček, kvůli jedné události z cesty napříč časem se nikdy nepotkají.

Hrdina však zkouší znovu a znovu nad překážkou vyzrát. Přičemž musí zachránit vlastní svatbu, kariéru svého nejlepšího přítele a ještě dovézt těhotnou manželku včas do porodnice vzdor dopravní zácpě na Abbey Road. Nakonec samozřejmě zjistí, že cestování časem člověk ke skutečné lásce nepotřebuje. Původně měla Gleesonovu partnerku hrát Zooey Deschanel, ale protože měla jiné závazky, nahradila ji McAdams, jež už jednu romanci podobného rázu točila: ve snímku Zakletý v čase byla manželkou cestovatele dějinami, jejž ztvárnil Eric Bana.

Richard Curtis podepsal také scénáře snímků Čtyři svatby a jeden pohřeb, Notting Hill či Deník Bridget Jones, režii si však ve filmu Lásky čas zkusil teprve potřetí. Jeho česká premiéra bude 7. listopadu.

Všechno nejlepší, Heleno a Wille!

26. května 2013 v 14:09 Novinky - Narozeniny


Dnes, 26.5.2013, slaví 47. narozeniny anglická herečka Helena Bonham Carter.
Helena si ve filmech o Harrym Potterovi zahrála smrtijedku Bellatrix Lestrange.


VŠECHNO NEJLEPŠÍ!

Duel 150: Lily Evans (Potter) VS. Finnigan

25. května 2013 v 11:59 Soutěže

DUEL Č. 150

Lily Evans (Potter) (9) VS. Finnigan (1)

Tom Felton zazáří v sérii Full Circle

25. května 2013 v 11:49 Novinky - Filmy


Herec Tom Felton (Draco Malfoy) se upsal svému prvnímu americkému projektu. Bude se jednat o drama televize DirectTV s názvem Full Circle. Natáčení začne letos na podzim, Tom si zahraje výměnného studenta z Anglie Tima.

Dále se zde objeví Minka Kelly, Julian McMahon, David Boreanaz, Keke Palmer, Devon Gearhart, Billy Campbell, Kate Walsh, Noah Silver, Ally Sheedy, Cheyenne Jackson a Robin Weigert.


Všechno nejlepší, Alecu!

25. května 2013 v 11:39 Novinky - Narozeniny


Dnes, 25.5.2013, slaví 27. narozeniny anglický herec Alec Hopkins.
Alec si ve filmu Harry Potter a Fénixův řád (2007) zahrál mladého Severuse Snapea.


VŠECHNO NEJLEPŠÍ!

Duel 149: Lily Evans (Potter) VS. Seamus Finnigan

24. května 2013 v 20:39 Soutěže

DUEL Č. 149

Lily Evans (Potter) VS. (8) Seamus Finnigan (1)
DĚKUJEME ZA NÁVŠTĚVU.

Kopíruj pouze se zdrojem nebo s ikonou blogu.
pro-mudly.blog od 19.10.2010 do 16.12.2013