Všechno nejlepší, pane!

25. září 2011 v 13:49 |  Novinky - Postavy


Milé čarodějnice a čarodějové, už jste si dnes vyčistili a naleštili své hůlky? Pokud ne, měli byste to neprodleně udělat, protože příkladná péče o hůlky je to, co pana Ollivandera potěší nejvíce, a dnes si zaslouží trochu extra radosti, protože právě dnes slaví své narozeniny.

Nikdo neví, kolik přesně, ale s určitostí můžeme říci, že není až takový starý, aby si osobně pamatoval založení svého obchodu. Ten založili jeho středomořští předkové v roce 382 př.nl po příjezdu na území Británie spolu s římskými vojsky.


Pan Oliivander však bezpochyby již v mládí prokázal nemalý talent - a ještě větší zanícení - pro rodinné řemeslo. S intelektuálními schopnostmi Havraspárských a vášní pro své povolání prosadil vlastní přesvědčení - opírající se o důkladné poznání dostupných tajemství výroby hůlek, že jen správnou kombinací magického jádra a vhodného dřeva může vzniknout mocná hůlka (jinými slovy, kvalitní hůlka nemůže mít jádro z čehokoliv, co si čaroděj usmyslí, jako tomu bylo v minulosti). No a samozřejmě, hůlka si vybírá svého majitele, ne naopak.

Přestože se jeho revoluční hůlkařské způsoby zpočátku setkali s nevolí, brzy se ukázalo, že jeho hůlky jsou mnohem lepší, než hůlky vyráběné starými způsoby. Netrvalo dlouho, a jeho obchod v Příčné ulici začali navštěvovat i zahraniční kouzelníci, upředňostňující hůlky z jeho dílny před domácí nabídkou.


Ollivanderovy metody lokalizace ideálního dřeva na výrobu hůlek a substancí na jádro, jejich vzájemného snoubení a přiřazování k ideálnímu majiteli jsou dodnes úzkostlivě střeženým firemními tajemstvími, které se pokoušejí odhalit konkurenční výrobci hůlek.

No tak se pěkně jděte postarat o tu svoji hůlku. Pan Ollivander si trochu radosti zaslouží, vždyť jeho život není z těch lehkých. Přestože se mu nesmírně dařilo v práci, v soukromém životě přišel o syna i dceru. A smrt dětí je pro každého rodiče největší tragédií.

Many happy Returns, Mr. Ollivandere!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stupefy - sb stupefy - sb | Web | 25. září 2011 v 16:42 | Reagovat

všechno nejlepší :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
DĚKUJEME ZA NÁVŠTĚVU.

Kopíruj pouze se zdrojem nebo s ikonou blogu.
pro-mudly.blog od 19.10.2010 do 16.12.2013