Září 2011

127 kreslených náčrtů k Řádu a Princi

8. září 2011 v 22:20 Novinky - Fénixův řád


Tvorba každého z osmi filmových dílů o Harrym Potterovi se začínala při scénáři, pod který se sedmkrát podepsal Steve Kloves a jednou, v případě Fénixova řádu, Michael Goldenberg. Jakmile byl k dispozici scénář, dostali se ke slovu profesionální ilustrátoři, jejichž úkolem bylo nakreslit, jak by měly jednotivé scény ze scénáře vypadat. Fakticky byly předlohou pro filmový štáb, který takto rozpracovaný materiál přenesl na stříbrné plátna.

Jedním ze zmíněných ilustrátorů je i Jim Cornish, který se na své internetové stránce nedávno pochlubil svými náčrty, které obstály v konkurenci děl ostatních ilustrátorů a nakonec byly z části využity při natáčení několika scén do filmů Harry Potter a Fénixův řád a Harry Potter a Princ dvojí krve. Celkem je k dispozici 127 doposud neviděných kreseb ze sedmi scén.

Z pátého filmu si můžete prohlédnout tzv.. "Stroryboardy" k následujícím scénám:
» Duel Brumbála s Voldemortem na Ministerstvu kouzel

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Kouzelnické finále vidělo 200 000 Slováků

7. září 2011 v 19:19 Novinky - Relikvie smrti 2


Filmové potterovky patří na Slovensku k nejnavštěvovanějším titulům, jaké se kdy objevily na plátnech zdejších kin. Výjimkou nebyla ani ta poslední, s názvem Harry Potter a Relikvie Smrti II. Rozhodující souboj Chlapce, který přežil a Toho-Koho-Jméno-už-můžeme-vyslovit přitáhl do slovenských kin k 4. září dohromady už 204 439 diváků. Z hlediska návštěvnosti jde tedy aktuálně o Divácky nejúspěšnější film roku 2011.

Přesto za svými posledními letními předchůdci s podtitulem Fénixův řád (léto 2007) a Princ dvojí krve (léto 2009) zatím paradoxně o několik tisíc diváků zaostává. Poslední slovo však poslední díl zatím neřekl: na dorovnání návštěvního skóre mu zůstávají ještě poslední dny.

Co se týče tržeb, zde je situace zcela opačná. Díky historicky nejvyššímu vstupu v celé éře potterovek, dosahuje poslední film na slovenské poměry dosud nejvyšší zisky. Ty podle slovenské Unie filmových distributorů dosahují 1,2 milionu €, což je přibližně 1,7 milionu dolarů.

Druhé Relikvie Smrti kralovaly na první příčce v týdenní návštěvnosti slovenských kin během všech tří červencových týdnů od uvedení. Začátkem srpna je sesadila modrá invaze Šmoulů, přičemž s srpnem se nakonec rozloučili v konkurenci Zrození planety opic a pokračování animáku Auta 2 na 10. místě. Během prvního zářijového víkendu (828 diváků) patřilo druhým Relikviím Smrti II v návštěvnosti 12. místo. Promítají se totiž ve stále menším počtu kin, oficiálně už jen v pěti.

Emma Watson, Bill Nighy na 2011 GQ Men of the Year awards

7. září 2011 v 11:59 Novinky - Herci


Potter herci Emma Watson (Hermiona Grangerová) a Bill Nighy (Rufus Brousek - ministr kouzel) se včera večer zúčastnili udělování cen 2011 GQ Men of the Year awards. Udělování cen se konalo v The Royal Opera House v Londýně.

Emma, oblečená v šatech od McQueen, předávala cenu Inspiration Of The Year award fotografu Mariu Testinovi, který například nafotil s Emmou photoshoot pro společnost Lancome.


imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Seznam vystřižených scén od BBFC

7. září 2011 v 10:59 Novinky - Relikvie smrti 2


Ačkoliv stále platí to, co jsme napsali na konci srpna, a Warneráci nadále nepovažují za nezbytné poodhalit roušku tajemství zahalující blížící se uvedení poslední potterovky na BD a DVD, dnes se na světlo světa dostaly informace od obvykle důvěryhodného zdroje - Britské komise pro klasifikaci filmů.

Tato instituce se vyjadřuje ke každému audio-vizuálnímu dílu, které se dostává k britským divákům, ať už v kinech nebo na nosičích, a posuzuje jejich přístupnost. Včera vydala své stanovisko k osmičce scén z Relikvií Smrti II., které se nedostaly na plátna kin, ale podle všeho je uvidíme na DVD / BD. Jejich celková délka je 5 minut a 47 sekund. O které scény jde, můžete zjistit v pokračování.

Smazané scény:
scéna 184 - Lasturový domeček (01:09:10)
scéna 185 - Harry a Lenka u Dobbyho hrobu na pláži (01:43:09)
scéna 215 - U Prasečí hlavy (00:47:17)
scéna 229E - Mramorové schodiště - Harry a Ginny (00:26:00)
scéna 242 - Dřevěný most (00:26:07)
scéna 245 - Bradavické hradby (00:18:03)
scéna 274 - Zmijozelský žalář (00:37:02)
scéna 346G - Mramorové schodiště - Ron a Hermiona (00:18:20)

Všechno nejlepší, Hughu!

7. září 2011 v 10:49 Novinky - Herci


Dnes, 7.9.2011, slaví 22. narozeniny britský herec Hugh Mitchell.
Hugh je známý především rolí Colina Creeveyho ve filmu Harry Potter a Tajemná komnata.


VŠECHNO NEJLEPŠÍ!

Design: Emma Watson 3

6. září 2011 v 16:50 Designy blogu
ZÁŘÍ 2011

Soutěž o nejlepší skladbu z vězně z Azkabanu - 1. kolo

6. září 2011 v 16:00 Soutěže

Soutěž o nejlepší skladbu z vězně z Azkabanu - 1. kolo

Naše VELKÁ SOUNDTRACKOVÁ SOUTĚŽ se pomalu ale jistě rozjíždí. Už máme za sebou 6 kol a známe jméno nejlepší skladby z Kamene mudrců (Hedwig's Theme) a Tajemné komnaty.

Přesně tak, než přejdeme k třetímu potterovskému filmu, musíme vyhlásit výsledky finále o nejlepší skladbu z Tajemné komnaty.

Vítězem se tedy stává 20. Harry's Wondrous World. Tato skladba získala celkem 16 hlasů a porazila tak 1. Prologue: Book II - The Escape from the Dursleys (5 hlasů) a 2. Fawkes the Phoenix (4 hlasy).


Kdo ji bude následovat? Začíná soutěž o nejlepší skladbu z vězně z Azkabanu.

Nejúspěšnější letní film všech dob

6. září 2011 v 13:30 Novinky - Relikvie smrti 2


S koncem léta se nám letos naskýtá milá povinnost: Informovat vás o tom, že letošní letní filmový megahit Harry Potter a Relikvie Smrti II. se stal oficiálně celosvětově Nejúspěšnějším filmem léta v historii filmu. Podepsal se pod to především rekordní otevírací víkend, rychlý start zisků spojen se zájmem o poslední díl, 3D a také skutečnost, že úspěšnější konkurenční dvojlístek Jamese Camerona (Avatar a Titanic) byl nasazen v zimní sezóně, takže v této kategorii poslednímu Harrymu Potterovi konkurovat vlastně ani nemohl.

Závěrečná Potterovka během prvního zářijového víkendu také překonala zřejmě poslední kulatou hranici s osmi nulami na konci - 1,3 miliardy amerických dolarů. Americké zisky se nacházejí na úrovni 374 milionů $, kina ze zbytku světa potvrdili tržby 937 milionů $, což je například více než vydělal před dvěma lety Princ dvojí krve celosvětově, tedy včetně amerických tržeb. Výsledné číslo zisků k dnešnímu dni je 1 311 580 000 dolarů.

Fanoušci potvrdili svou přízeň i v anketě filmového portálu Next Movie o Nejlepší film léta 2011, v níž více než 25 000 lidí (tedy téměř 60% hlasujících) rozhodlo o jednoznačném vítězství Relikvií Smrti II. Úspěšně se umístili i Ron s Hermionou, kteří vyhráli kategorii Nejlepší polibek se 49%.

Nové fotky pro Seventeen Magazine

6. září 2011 v 12:19 Novinky - Emma


Přinášíme Vám čtyři nové fotografie z photoshootu, který nafotila herečka Emma Watson (Hermiona Grangerová) pro Seventeen Magazine.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

John Hurt: Trailer k filmu Brighton Rock

5. září 2011 v 16:09 Novinky - Herci


Ale jo, tohle by mohlo dopadnout zajímavě. Brighton Rock je malé britské kriminální drama, které celkem ladně zapadá do současné ostrovní tvorby. Sluníčko tu nenajdete, nějaké veselé lokace taky ne, a postavy se snaží jen utlumeně přesouvat od dialogu k dialogu. Vlastně jsou do jedné stejně zamračené jako počasí, ve kterém jsou nuceny žít, a podobně je na tom i celý film. Právě tohle rozpoložení se ale zdá být ideální k rozehrání příběhu o jednom padouchovi, který se zabouchl do nevinné dívenky. Jak je něco takového možné? Co na to ona? A jak to celé může skončit? Asi ne moc hezky, slušná herecká sestava ale člověka nutí věřit, že po filmové stránce z toho může být solidní podívaná. Trailer ji potom prodává zhruba úměrně materiálu, kterému sice nechybí pár pěkných kompozic, nic zásadně oslnivého ale na přetřes nepřichází. Tuhé britské přízvuky navíc ztěžují orientaci v tom, co se mimo ústřední romanci bude ve filmu dít, a Brighton Rock tak úplně nezapadá do škatulky must-see filmů. Spíš to vypadá na žánrovou festivalovku, která si bude muset vybojovat diváky skrz první ohlasy a které by bodl trailer, jenž má na víc, než na nevýrazné tři hvězdy.


HRAJÍ: Helen Mirren, John Hurt (pan Ollivander - HP1,7), Sam Riley, Carey Mulligan

Lego HP: Příběh tří bratrů

5. září 2011 v 12:49 Novinky - Ostatní


Datum vydání hry Lego Harry Potter Years 5-7 se k nám už pomalu blíží a my vám přinášíme nové informace o tom, na co se můžete těšit.

Designér hry Wil Evans v rozhovoru slibuje oproti předchozí hře vylepšenou grafiku, přičemž počasí v pozadí má působit reálněji. Na co je Evans obzvláště hrdý je osvětlení hry, které popisuje jako 'dynamické světlo v reálném čase'. Projevuje se to hlavně na kouzlu Lumos, které vrhá kolem Harryho stíny, když se pohybuje a osvětluje mu tvář, čímž hře přidává další realistický rozměr.

Na zachycení správné atmosféry Příběhu tří bratrů se vývojáři rozhodli vytvořit speciální level, ve kterém hráči ovládají bratry nalevo a napravo na dvojrozměrné obrazovce.
Celé to vypadá tak, že postavičky se poskládají z ornamentů na knize a příběh postupuje takříkajíc na stránkách té knížky, takže to působí, jako byste četli knížku.

"Je to vážně pěkný, ale tajemný a umělecky působící svět, jaký jsme dosud nikdy nevyrobili."

Nová fotka pro FAULT Magazine, Dracon Con

5. září 2011 v 10:29 Novinky - Herci


Přinášíme Vám novou fotografii z photoshootu pro FAULT Magazine, který nafotil potter herec Tom Felton (Draco Malfoy).


imagebam.com

Tom je tento víkend v Atlantě, kde se účastní Dracon Conu.

imagebam.com imagebam.com

Všechno nejlepší, Heleno!

5. září 2011 v 10:19 Novinky - Herci


Dnes, 5.9.2011, slaví 13. narozeniny britská herečka Helena Barlow.
Helena je známá především díky roli Rose Weasleyové ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti - druhá část.


VŠECHNO NEJLEPŠÍ!

Všechno nejlepší, Ellie!

4. září 2011 v 9:59 Novinky - Herci


Dnes, 4.9.2011, slaví 12. narozeniny britská herečka Ellie Darcey - Alden.
Ellie je známá především díky roli Lily Evansové ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti - druhá část.


VŠECHNO NEJLEPŠÍ!

Rupert věnoval polibek

3. září 2011 v 13:49 Novinky - Rupert


Na internet pronikla nová fotografie herce Ruperta Grinta (Ron Weasley) pro Recognize Magazine.
Rupert také věnoval polibek organizaci The Eve Appeal, která pomáhá nemocným lidem.

imagebam.com imagebam.com

První video z kampaně Tresor Midnight Rose

3. září 2011 v 13:39 Novinky - Emma


Emma Watson (Hermiona Grangerová) zveřejnila prostřednictvím svého účtu na facebooku první video z kampaně Tresor Midnight Rose pro společnost Lancome.
Video zobrazuje Emmu a jejího hereckého kolegu v nočních ulicích Paříže.


Nová fotka k My Week with Marylin

3. září 2011 v 13:29 Novinky - Herci


Přinášíme Vám novou fotku z filmu My Week with Marylin, kde hraje Kenneth Branagh (Zlatoslav Lockhart) a Emma Watson (Hermiona Grangerová).


Vězeň z Azkabanu dnes na TV Nova.

2. září 2011 v 16:19 Novinky - Vězeň z Azkabanu

Zdroj: csfd.cz

Dnes, 2. září 2011, bude od 20:00 vysílat TV Nova třetí film z celosvětově úspěšné potterovské ságy: Harry Potter a vězeň z Azkabanu. Televize Nova tentokráte nebude vysílat film i v sobotu ráno, jako u Kamene mudrců a Tajemné komnaty.Top - Sequely

2. září 2011 v 11:29 Novinky - Vězeň z Azkabanu

Zdroj: kfilmu.net

Doslovný text redaktora výše uvedené stránky.

Minule jsem se pokoušel obhájit existenci filmových remaků, dnes se tedy podívejme na další údajný neduh kinematografie - pokračování neboli seqely. I ony se často setkávají s nepochopením, ačkoliv mnohdy jsou právě ony tím, co si ze série pamatujeme nejvíc. Podívejme se na seznam převážně dvojek, ale i pár trojek a jedné sedmnáctky, které bychom rozhodně ze světa vymazat nechtěli.

HARRY POTTER A VĚZEŇ Z AZKABANU

Harry Potter naopak není co do kvality moc konzistentní. Vlastně jediný díl, který můžu zmínit, je Vězeň z Azkabanu. Nebudu si tu ale stýskat nad (ne)kvalitou zbytku série, spíš pochválím právě tento svébytný díl plný atmosféry, jenž se jako jediný vyrovná své pověsti. Režisér Alfonso Cuarón do Pottera přenesl kouzlo a život, což je oproti mrtvolným pohádkám Chrise Columbuse vítaná změna, a stanul v čele této příliš dlouhé série.

Celý článek najdete ZDE.

Fotografie rodinky Potterových

2. září 2011 v 11:19 Novinky - Relikvie smrti 2


Na internet pronikla fotografie do společného alba rodinky Potterových, která byla pořízena při dodatečném natáčení epilogových scén v prosinci roku 2010.


Zleva: Daniel Radcliffe (Harry Potter), Daphne de Beistegui (Lily Potterová), Will Dunn (James Potter), Arthur Bowen (Albus Potter) a Bonnie Wright (Ginny Potterová)

Evanny Lynch na 2011 MS READaTHON

2. září 2011 v 10:29 Novinky - Herci


Harry Potter herečka Evanna Lynch (Lenka Láskorádová) se podílela na letošním ročníku 2011 MS READaTHON, který mimo jiné pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Nové fotografie z photoshootů Toma Feltona

2. září 2011 v 10:20 Novinky - Herci


Přinášíme vám dvě nové fotografie z photoshootu herce Toma Feltona (Draco Malfoy), který nafotil fotograf Richard Grassie jako součást propagace filmu Harry Potter a Relikvie smrti - druhá část.
Dále vám přinášíme čtyři fotografie Toma z photoshootu pro Whos Jack magazine, který nafotil Jay MacLaughlin's.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com

Kalendáře Emmy Watson na měsíc Září

1. září 2011 v 21:40 Novinky - Emma


Pojďme se podívat, kdo vyhrál v pravidelné soutěži o nejlepší kalendář herečky Emmy Watson, kterou pořádá stránka emma-watson.net.

Winner
imagebam.com

Honorable Mention
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com


James Phelps na facebooku, nový photoshoot dvojčat

1. září 2011 v 17:10 Novinky - Herci


Harry Potter herec James Phelps (Fred Weasley) dnes uvedl do provozu svou oficiální facebookovou stránku.


James spolu se svým bratrem Oliverem nafotil, jako součást propagace Relikvií smri 2, nový photoshoot. Autorem fotografií je Jenny Brough.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Obal videohry Lego Harry Potter roky 5-7

1. září 2011 v 16:10 Novinky - Ostatní


Warner Bros. Games a známá společnost vytvářející lego hry - TT Games představili oficiální obal připravované videohry Lego Harry Potter roky 5-7. Jde o přímé a zřejmě i propracovanější pokračování loňské videohry, v níž mohli hráči s Harrym a jeho přáteli putovat přes kouzelný svět prvních čtyř let na Bradavické škole čar a kouzel. Ten byl samozřejmě celý vytvořen ze světoznámé stavebnice.

Na obalu se v popředí nachází Harry s hůlkou, za ním z jedné strany Ron s Nebelvírovým mečem, přičemž ho kolem nohy svírá Levandule Brownová, z Harryho druhé strany je Hermiona se svou hůlkou před Nagini a v pozadí je možné spatřit Voldemorta, Bellatrix, Smrtijedy a mozkomory.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com

Britská verze videohry vyjde 18. listopadu 2011 ve verzích pro X-Box 360, PS3, PC, Nintendo Wii a DS. Doporučená přístupnost je pro děti od 7 let.
DĚKUJEME ZA NÁVŠTĚVU.

Kopíruj pouze se zdrojem nebo s ikonou blogu.
pro-mudly.blog od 19.10.2010 do 16.12.2013