Březen 2011

Nejočekávanější film tohoto roku: Harry Potter

31. března 2011 v 16:49 Novinky - Relikvie smrti 2

Portál Mezinárodní filmové databáze (IMDb) sestavil nedávno žebříček 52. nejočekávanějších filmů roku 2011. Mezi to nejlepší, na co se letos filmoví příznivci v kinech těší patří i poslední Potterovka Harry Potter a Relikvie Smrti II. V pořadí osmý filmový díl celosvětově úspěšné a populární kouzelnické série se v tomto žebříčku umístil hned na prvním místě, přičemž předběhl i letošní rivaly Piráty z Karibiku 4 - Na vlnách podivna, remake Tří mušketýrů, Transformers 3 , Twilight ságu - Robřesk 1, nebo pokračování animáků Kung Fu Panda a Auta.

Zvol nejlepší skladbu z HP (4. kolo)

30. března 2011 v 17:09 Soutěže

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ SKLADBU Z HARRY POTTERA

Vybrala jsem všechny své oblíbené skladby z posledních 3 potterovek a opravdu mě zajímá, která se nejvíce líbí Vám.

Takže rozjíždím takovou menší soutěž, v které každý týden vypadne skladba s nejmenším počtem hlasů, až nám zbyde ta nejlepší!!!
Poslechněte si prosím pečlivě všechny ukázky a v anketě hlasujte o nejlepší skladbě z HP.

Nové video ze zákulisí: Žihadlová kletba

30. března 2011 v 16:39 Novinky - Relikvie smrti 1

Fanoušci Harryho Pottera v rámci hry Harry Potter: Pátrání nasbírali další dva miliony bodů a odemkli nový pohled do zákulisí výroby posledních potterovek.

Všechno nejlepší, Robbie!

30. března 2011 v 15:19 Novinky - Herci

A máme tady i dnešního, o něco staršího oslavence! Své 61. narozeniny slaví herec Robbie Coltrane. V potterovkách již od úplného počátku ztvárňuje správce bradavických lesů, luk a hájů a samozřejmě i (i když ne zcela oblíbeného) profesora péče o kouzelné tvory - Rubeuse Hagrida!

Všechno nejlepší, Brendane!

30. března 2011 v 15:09 Novinky - Herci

S menším zpožděním bychom chtěli poblahopřát herci Brendanu Gleesonovi, který právě včera oslavil své 56. narozeniny. Od čtvrté potterovky, Ohnivého poháru, ztvárňoval profesora, ale především bystrozora, který svůj život zasvětil dopadení smrtijedů a zastánců temných sil, Alastora Moodyho. Toho jsme znali i pod přezdívkou Pošuk, díky jeho mrštného modrému oku.

DVD menu a klip

30. března 2011 v 14:59 Novinky - Relikvie smrti 1

V těchto dnech se na internetu objevily první náhledy interaktivního menu, které najdeme na připravovaném DVD Harry Potter a Relikvie Smrti I. Jde o potterovské menu, které má dosud nejjednodušší grafiku, navíc bohužel bez jakéhokoli kreativního nápadu. Úvodní intro tvoří obrázek prchajícího tria známý z plakátů, billboardů, wallpaperů, ale i obalu na Blu-ray disk. Při volbě scén najdeme jako pozadí symbol Relikvií Smrti a nakonec volbu jazyků dotváří obrázek Ronova obličeje s pozadím zachytávajícím chladící věže.

EXKLUZIVNĚ: První plakát k Relikviím smrti 2.

28. března 2011 v 21:29 Novinky - Relikvie smrti 2

Společnosti Warner. Bros dnes okolo 21:00 zveřejnila na svém twitter účtu první oficiální plakát k Relikviím smrti 2.

FINÁLE - Vlastní povídka

28. března 2011 v 19:10 SONP

Po opravdu dlouhé době dospěla naše malá soutěž o nejlepší povídku do svého finále. :-)

Harry uslyšel rachot, jak baziliščí tesáky vypadly Hermioně z rukou. Vyběhla k Ronovi, dala mu ruce kolem krku a políbila ho na rty. Ron odhodil tesáky i koště, které držel a odpověděl jí s takovým nadšením, že zvedl Hermionu ze země.
"Je tohle ta pravá chvíle?" zeptal se Harry slabě, ale když se nestalo nic jiného, než se k sobě Ron s Hermionou pevněji přitiskli a zakymáceli se na místě.

Vícero tváří Alastora Moodyho

28. března 2011 v 18:49 Novinky - Postavy

Součástí bonusů DVD Harry Potter a Relikvie Smrti I. bude i video z tvorby postavy Alastor 'Pošuka' Moodyho, kterého od Ohnivého poháru ztvárňuje herec Brendan Gleeson. Na tomto videu máte možnost vidět zkoušku více typů make-upu, který pro tuto postavu maskéři zkoušeli, dokud nevybrali tu nejzjizvenější a nejodpudivější podobu váženého bystrozora. Mimochodem, věděli jste, že během natáčení Moodyho oko ovládali ze zákulisí dálkovým ovládáním?

Design: Weasleyovi

27. března 2011 v 13:59 Designy blogu
DUBEN 2011
weasleyovi

AKTUALIZACE: Daniel (i) o dopadu Pottera na svůj život

27. března 2011 v 11:19 Novinky - Dan

Toto je aktualizace ke článku z 25. března 2011.
Tato novinka doplňuje původní článek o překlad videa a o nové video.

3. kolo SONHerec z HP

27. března 2011 v 10:59 Soutěže
A máme tady 3. kolo Soutěže O Nejlepšího Herce nebo Herečku z Harry Potter série!

Do 3. kola nepostupuje:
Aduska s Helenou Bonham Carter

Matthew Lewis: Nová fotka!

27. března 2011 v 10:49 Novinky - Herci

Herec Matthew Lewis (Neville Longbottom) zveřejnil na svém twitter účtu novou fotografii.

Všechno nejlepší, Jamesi!

27. března 2011 v 10:29 Novinky - Postavy

Bez ohledu na zkrácený den (vždyť co je to hodina na věčnosti) se parta "tam nahoře" připravuje na další ze série neopakovatelných narozeninových oslav, jejíž ústřední postavou dnes opět bude James Potter. Konečně slaví věk, na který ve filmech vypadá již od své zletilosti ...

Umíte nakreslit hůlkového panáčka?

27. března 2011 v 10:19 Novinky - Ostatní

Potter-herci Helena Bonham Carter, John Hurt, Bill Nighy a Daniel Radcliffe byly mezi slavnými osobnostmi, které svými kresbami přispěly do aukce konané během bálu Nadace Winniecott. Výnos z aukce (£ 200,000 = čtvrt milionu EUR) byl použit na zlepšení péče o předčasně narozené a nemocné miminka prostřednictvím neonatálních jednotek ve dvou londýnských nemocnicích - Nemocnici sv. Marie v Paddingtonu a Nemocnici královny Šarlota v Hammersmith.

Fotka z natáčení Relikvií Smrti II: Po bitvě

26. března 2011 v 15:49 Novinky - Relikvie smrti 2

Před pár hodinami se na internet dostala nová fotka z natáčení filmu Harry Potter a Relikvie Smrti II. Tentokrát jde o první fotku přímo z natáčení v studiích Leavesden. Zachycuje Harryho s dvěma hůlkami (jedna z nich je bezová hůlka) po rozhodujícím boji s Lordem Voldemortem: Je po všem, kouzelnický svět je opět svobodný. I když za cenu mnoha obětí a zničeného Bradavického hradu. Stejný záběr se téměř s jistotou objeví i v samotném filmu. Jen ho ještě třeba digitální dotvořit.

Z tiskové besedy před filmem Comrade

26. března 2011 v 15:30 Novinky - Rupert

Jak jsme se jen nedávno dozvěděli, Rupert ve čtvrtek odletěl do Norska, kde začíná natáčet svůj nový film.

TV tip: Harry Potter a Ohnivý pohár v 15:20

26. března 2011 v 13:40 Novinky - Ohnivý pohár

Měsíc březen se pomalu blíží ke svému konci a spolu s ním vstupují do finále také potterovské soboty na Markíze. Maratón prvních čtyř filmů o Harrym Potteorvi ukončí dnes odpoledne v 15:20 Harry Potter a Ohnivý pohár.

Fotky z filmu a natáčení ZDE.
Fotky z konferencí ZDE.
Fotky z premiér ZDE.
Plakáty a promo fotky najdete ZDE.

FANDAY Fridays: 1. otázka - Evanna

25. března 2011 v 20:09 Novinky - Herci

Facebooková stránka Harry Potter UK přináší svým přátelům na nejbližších osm týdnů akci s názvem Fanday Fridays (Páteční dny fanoušků). Jejich charakteristika zní takto:
"V roce 2010 jsme vám dali příležitost zeptat se něco herců z potterovek. Nyní se situace otočila ... zveřejníme speciální videa, ve kterých vám vždy jeden z potter-herců položí pálivou otázku související s Harrym Potterem ... "

Daniel (i) o dopadu Pottera na svůj život

25. března 2011 v 19:59 Novinky - Dan

Díky stránce PI.sk máme k dispozici video, které souvisí s Danielovým vyjádřením o ocenění od Projektu Trevor, tak s jeho mnoha vyjádřeními o vlastních tanečních schopnostech.

On the Green - upoutávka

25. března 2011 v 13:59 Novinky - Relikvie smrti 1

Mezi avizovaným bonusy na DVD/BD Relikvií Smrti I. se nachází i přes 13-minutové video s názvem On the Green with Rupert, Tom, Oliver and James.

Vystřižená scéna: Harry a Petunie

25. března 2011 v 13:49 Novinky - Relikvie smrti 1

Dalším bonbónkem z bonusů na DVD/BD filmu Harry Potter a Relikvie Smrti I. je kratičká upřímná chvilka mezi Harrym a tetou Petunií, která předcházela odchodu Dursleyových ze Zobí silnice v úvodních chvílích filmu.

Příslušnice Nebelvíru na výsluní

24. března 2011 v 21:59 Novinky - Herci

Představitelky studentek této koleje jsou tento týden jedny z nejsledovanějších. Emma Watson spolu s Vivienne Westwood nafotili několik záběrů pro únorové předávání cen časopisu ELLE, které se vyskytnou v dubnovém čísle britské verze tohoto měsíčníku. Emma také při této příležitosti poskytla malé interview o tom, jak vnímá módu.

Od konceptu po záběr

24. března 2011 v 18:19 Novinky - Relikvie smrti 1

Pokud sledujete Harry Potter: The Quest (Harry Potter: Pátrání), jistě víte, že pokaždé, když fanoušci dosáhnou určitý počet bodů, tvůrci filmu "odemknou" jednu část exkluzivního obsahu ze zákulisí filmů. Snad si vzpomenete na Emmin corpsing a červené karty, o kterých jsme informovali začátkem měsíce.

Zvol nejlepší skladbu z HP (3. kolo)

23. března 2011 v 19:32 Soutěže
SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ SKLADBU Z HARRY POTTERA

Vybrala jsem všechny své oblíbené skladby z posledních 3 potterovek a opravdu mě zajímá, která se nejvíce líbí Vám.

Takže rozjíždím takovou menší soutěž, v které každý týden vypadne skladba s nejmenším počtem hlasů, až nám zbyde ta nejlepší!!!
Poslechněte si prosím pečlivě všechny ukázky a v anketě hlasujte o nejlepší skladbě z HP.
DĚKUJEME ZA NÁVŠTĚVU.

Kopíruj pouze se zdrojem nebo s ikonou blogu.
pro-mudly.blog od 19.10.2010 do 16.12.2013